Mūsų gimnazistai respublikiniame STEM konkurse

Balandžio 12 d. į Plungės Saulės gimnaziją sugužėjo gausus 8, 9 ir 10 kl. mokinių būrys iš 22 Lietuvos mokyklų. Čia vyko respublikinis mokslinių-praktinių kūrybinių veiklų konkursas „STEAM pavasaris“.
Šiame konkurse dalyvavo keturi mūsų gimnazistai – Emilis Kračus (I a kl.), Eneidas Šiliauskas (I e kl.), Edvinas Pukelis (II a kl.) ir Orentas Ruseckas (II c kl.).
Edvinas su dviem merginomis iš Vilniaus licėjaus ir Jonavos Senamiesčio mokyklos tarp 10 kl. mokinių užėmė I-ąją vietą!
„STEAM pavasaris“ – puiki galimybė per komandines veiklas suprasti, kad mokslas yra ne tik vadovėliai ar sausa teorija, bet ir linksma, gyvenimiškų pamokų teikianti veikla. 24 komandos po 4 mokinius iš įvairių mokyklų įsitraukė į aktyvią pažinimo bei tarpusavio rungtyniavimo kelionę.

Sveikiname Edviną! Džiaugiamės visų vaikinų aktyviu dalyvavimu, puikiomis žiniomis ir šauniu atstovavimu gimnazijai. Dėkojame gamtos mokslų mokytojams, padėjusiems pasiruošti konkursui.

Non nobis solum nati sumus. (Not for ourselves alone are we born.) Marcus Tullius Cicero

Šiemet minėdami 75-ąsias NATO įkūrimo metines švenčiame ir Lietuvai svarbią sukaktį – 20-ąsias Lietuvos Respublikos narystės NATO Aljanse metines. Lietuva prie NATO prisijungė 2004 m. kovo 29 dieną. Nuo tada jaučiame saugų užsienio partnerių užnugarį ir žinome, kad neliksime vieni iškilus grėsmei.
Balandžio 11 dieną gimnazijoje lankėsi NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, dislokuotos Lietuvoje, komanda. Svečiai iš Čekijos ir Nyderlandų papasakojo apie savo dalyvavimą NATO operacijose ir misijose, NATO svarbą Lietuvai ir kitoms regiono šalims. Svečiai džiaugėsi smalsiu gimnazijos jaunimu, noriai dalinosi savo žiniomis ir patirtimi, atsakinėjo į klausimus. Gimnazistai aktyviai dalyvavo protmūšyje ir didžiavosi iškovotais prizais. Už iniciatyvą surengti šį susitikimą dėkojame anglų kalbos mokytojai Ritai Meškienei.
Ačiū #NATO už draugystę!

MEPA renginys

Balandžio 10 dieną gimnazijoje, Europos Parlamento biuro Lietuvoje iniciatyva, vyko regioninis MEPA renginys „Kam ir kodėl turime mokytis jei yra dirbtinis intelektas?“ Renginyje dalyvavo gausus būrys MEPA aktyvistų iš Skuodo Pranciškaus Žadeikio, Akmenės ir Mažeikių „Gabijos“ ir Merkelio Račkausko gimnazijų.
Susirinkusiuosius dainomis pasitiko gimnazijos merginų ansamblis „Incanto“ ir „Bros“ vaikinų grupė, sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė A. Žukauskienė.
Renginyje buvo gvildenamos svarbios nūdienos aktualijos. Viena iš jų – Lietuvos narystės Europoje Sąjungoje 20 metų sukaktis. Renginio moderatorius, MEPA jaunasis ambasadorius Rokas Slančiauskas, įvardijo esminius pokyčius įvykusius Lietuvoje po įstojimo į ES ir konstatavo faktą, kad dažnai tuos laimėjimus mes priimame, kaip duotybę. O kokią Lietuvą ir ES jaunimas mato dar po dvidešimties metų? Atsakydamos į šitą klausimą renginyje dalyvavusios MEPA komandos pateikė įvairiausių įžvalgų.
EP biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė gimnazistus supažindino ne tik EP priimtais sprendimais, bet ir pateikė daug praktiškų patarimų birželio 9 dieną pirmą kartą dalyvausiantiems Europos Parlamento rinkimuose.
Gyvenimas XXI amžiuje jau nebeįsivaizduojamas be dirbtinio intelekto. Lektoriaus Šarūno Dignaičio pranešimas „Kam ir kodėl turime mokytis jei yra dirbtinis intelektas?“ prikaustė renginio dalyvių dėmesį.
Tariame nuoširdų ačiū EP biuro darbuotojams už puikų renginį, už galimybę augti, tobulėti ir pažinti!

Silva Paulauskienė, istorijos mokytoja

Mūsų gimnazistai Rasa Pudžiuvytė, Guoda Straupaitė, Ugnė Bartkutė, Domas Vilimavičius dalyvavo Šiaulių regiono moksleivių tapybos darbų konkurse „Muzika dailėje”. Visi konkurso dalyviai per 3 valandas turėjo nutapyti originalią kompoziciją su organizatorių pateiktais muzikos instrumentais. Regioninį konkursą organizavo Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija. Džiaugiuosi puikiais mūsų mokinių darbais. Dabar lauksime rezultatų. O visų dalyvių darbų kilnojamąją parodą išvysime gimnazijoje rudenį. Mokytojai Šiaulių parodų galerijoje turėjo puikią edukacinę programą, kaip mokinius sudominti dailės parodomis ir veikla jose. Atvežtoje MO muziejaus parodoje „Vilniaus pokeris“ eksponuojamas ir mūsų alumnės Živilės Spūdytės Žvėrūnos darbas. Živilė visiems siunčia nuoširdžiausius linkėjimus.

Asta Milėškienė ir Raimondas Milėška, dailės mokytojai

„Lėtais žingsniukais, tarsi į įskaitą ar rimtą atsiskaitomąjį darbą, lipau laiptais. Čia viskas sava, miela ir negali patikėti, kad jau prieš šešis metus baigiau šią gimnaziją. Šiandien kaip alumnė ateinu susitikti su III kl. gimnazistais ir būti jų mokytoja ekonomikos pamokoje. Pasidalinti savo karjeros patirtimi, padrąsinti juos, kad viskas yra įmanoma, tik reikia degančių akių ir užsispyrimo“. Šias savo mintis mums išdėstė 2018 m. alumnė Kamilė Čijauskaitė, SEB banko darbuotoja, grįžusi į savo gimnaziją su gražia misija ,,100 istorijų: papasakok savo“. Ji pasidalino finansinio raštingumo žiniomis ir karjeros istorija. Gimnazistai aktyviai įsijungė į veiklas. Devinta pamoka užsitęsė. Neskubėjo gimnazistai skirstytis, buvo apie ką padiskutuoti. O kai Kamilė atsisėdo į savo buvusį suolą ir paprašė nusifotografuoti, supratau, kad visiems čia gera būti ir grįžti. Tegul dega mūsų gimnazistų akys noru tobulėti!

Rima Meldaikienė, ekonomikos mokytoja

Humanitarų akademijos narių išvyka

Balandžio 9 dieną būrelis mūsų gimnazijos ir Sedos gimnazijos Humanitarų akademijos narių lankėsi Kaune. Pagrindinis tikslas VDU profesoriaus Gintauto Mažeikio paskaita „Kaip filosofas perskaito Gėtės FAUSTĄ?“ Tai buvo paskutinė šių mokslo metų paskaita – patyrimas, kaip per personažo simboliką pažvelgti į Vakarų pasaulio istorinę raidą ir savivoką. Prieš paskaitą šiek tiek pasižvalgėm po universiteto erdves – sužavėjo. Filosofijos katedros vedėjas Mantas Antanas Davidavičius glaustai papasakojo apie tai, ką veikia filosofai.
Popiet dar viena patirtis – Kauno dramos spektaklis „Kauno pavasaris ’72“: kaip jaunam žmogui reflektuoti praeitį (istoriją)? ar tik vadovėlio faktai yra tikroji istorija? koks laikas buvo šeštas – septintas XX amžiaus dešimtmečiai?

Virginija Aurylaitė, Humanitarų akademijos veiklų koordinatorė, mokytoja